” Światowy Dzień mycia rąk „- zajęcie edukacyjne dla wszystkich przedszkolaków

2018-10-16T00:00:00+02:00
2018-10-17T00:00:00+02:00
" Światowy Dzień mycia rąk "- zajęcie edukacyjne dla wszystkich przedszkolaków

Światowy dzień mycia rąk obchodzony jest corocznie 15 października, ustanowiony przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

Inspiratorem było Zgromadzenie Ogólne ONZ, które ustanowiło 2008 rok Międzynarodowym Rokiem Warunków Sanitarnych . Wydarzenie to miało zmobilizować miliony ludzi do korzystania z wody i mydła w celach higienicznych. Akcję wspiera globalnie również Światowa Organizacja Zdrowia. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Co roku 3,5 miliona dzieci do roku 5 umiera z powodu powikłań wynikający z nie mycia rąk. Organizowana akcja w przedszkolu ma na celu pomóc dzieciom zrozumieć, jak ważne jest mycie rąk, aby następnie przekazały tę wiedzę w domu oraz wyuczyły nawyk częstego mycia rąk.

Przedszkolaki rozmawiać będą na temat zarazków i bakterii, dowiedzą się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk, wspólnie z nauczycielką przypomną sobie schemat mycia rąk oraz zastosują go w praktyce.

• 9 października 2018