Wyjście delfinków do Muzeum Śląskiego na warsztaty pt. ” A zaczęło się od ziarna „

Kliknij, aby zobaczyć mapę
18 styczeń 2018 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2018-01-18T00:00:00+01:00
2018-01-19T00:00:00+01:00
Gdzie:
Muzeum Śląskie
Dobrowolskiego 1
Koszty:
Bez opłat
Wyjście delfinków do Muzeum Śląskiego na warsztaty pt. " A zaczęło się od ziarna " @ Muzeum Śląskie | Katowice | śląskie | Polska

LEKCJA MUZEALNA NA WYSTAWIE

A zaczęło się od ziarna

Co można zrobić z ziemniaka? Jak długą drogę musiała przebyć herbata, aby trafiła do filiżanki? W czasie lekcji dzieci zobaczą pierwsze narzędzia rolnicze, dowiedzą się skąd pochodzą poszczególne ziarna, owoce, warzywa i dowiedzą się jak ważne role odegrały dla człowieka.Zajęcia zakładają aktywny udział dzieci i są okazją do połączenia nauki z pasją tworzenia, samodzielnymi poszukiwaniami, ćwiczeniem umiejętności pracy w grupach. Wpisując się w podstawy programowe uzupełniają program nauczania, a przede wszystkim inspirują do własnych przemyśleń i działań twórczych.

• 4 stycznia 2018