Wycieczka Delfinków i Tygrysków do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

2019-05-09T00:00:00+02:00
2019-05-10T00:00:00+02:00
Wycieczka Delfinków i Tygrysków do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

Sztolnia Królowa Luiza to jedyny tego typu kompleks edukacyjno-turystyczny, powstały na bazie zrewitalizowanych naziemnych i podziemnych przestrzeni XIX-wiecznej Kopalni Królowa Luiza oraz Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej – największej budowli hydrotechnicznej w europejskim górnictwie węglowym.

Szczególnym walorem oferowanych zajęć jest to, że są one realizowane w autentycznych przestrzeniach poprzemysłowych. Sztolnia Królowa Luiza to nowoczesne wystawy w zrewitalizowanych budynkach na powierzchni terenu, ale przede wszystkim unikatowa możliwość poznania chodników kopalnianych, zaaranżowanych w sposób dostępny dla najmłodszych poszukiwaczy przygód.Dzieci dowiedzą się :Czym jest kultura śląska? Kim jest hajer? Jak powstaje węgiel? Jak pod ziemią wytyczano strony świata?

Nie ma lepszego sposobu, by się tego dowiedzieć, niż zajęcia edukacyjne w kompleksie Sztolni. Nie ma też lepszego miejsca, by poznać historię górnictwa węglowego, w tym techniki i warunki pracy pod ziemią – w wymiarze uniwersalnym, ale też specyficzne śląskie obyczaje i dziedzictwo kulturowe. Tym samym prowadzone w Sztolni Królowa Luiza spotkania są niezwykle wartościowe zarówno dla dzieci z regionu, które mogą dzięki nim pogłębić wiedzę o własnej tożsamości, ale też dla grup z każdego zakątka kraju, zainteresowanych zagadnieniami z zakresu szeroko pojętego górnictwa, geografii, geologii, fizyki, chemii i wielu innych przedmiotów.

• 6 maja 2019