Wyjście Tygrysków do Eko eksperymentarium przy katowickim rynku

2018-12-12T00:00:00+01:00
2018-12-13T00:00:00+01:00
Wyjście Tygrysków do Eko eksperymentarium przy katowickim rynku

Do specjalnego mieszkania przy katowickim rynku może wejść każdy. I przy okazji dowiedzieć się jak oszczędzać energię, wodę i inne zasoby.

Ekoeksperymentarium, bo tak nazywa się pomieszczenie, uczy dzieci w jaki sposób można zadbać o ekologię we własnym mieszkaniu. I wpłynąć tym samym nie tylko na środowisko, ale także na swój domowy budżet.

-Dlaczego fajnie jest mieć mniej rzeczy i co pomoże nam to zaoszczędzić. W kuchni możemy robić eksperymenty. Dzieciaki uczą się na przykład, jak zrobić żel z cukru, albo jak wyczyścić deskę do krojenia bez używania chemii. W łazience rozmawiamy o tym, jak oszczędzać wodę – mówi Joanna Studzińska, Mamy Projekt, pomysłodawca wystawy

Nietypowa wystawa została przygotowana w związku ze zbliżającym się szczytem klimatycznym, który w grudniu odbędzie się w Katowicach.

• 1 grudnia 2018