” A ja wiem , jak rozmawiać trzeba z psem ” – zajęcia z psem 01.12.2022

DOGOTERAPIA , czyli zajęcia z psem.

Czym jest dogoterapia? Dogoterapia to zajęcia, podczas których towarzyszy dzieciom pies. Już od dawna wiadomo, że kontakt ze zwierzęciem korzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Zwierzę uczy nas bliskości, pomaga nawiązywać kontakty z innymi, uczy okazywania emocji, pomaga znosić samotność, chorobę czy odizolowanie. Zwierzę daje wiele radości i uśmiechu dzieciom. Dzięki takim zajęciom dzieci często zapominają o swoich ograniczeniach czy dysfunkcjach.
Zajęcia z psem poprawiają komunikację, wzbogacają słownictwo i mowę. Dzieci przełamują lęki, rozwijają .funkcje poznawcze, stymulują zmysły oraz ćwiczą
koncentrację.

Dogoterapia uczy samodzielności i odpowiedzialności za siebie i psa. Wpływa na stan emocjonalny, łagodzi stres i samotność, relaksuje. Lekcje z psem uczą również tolerancji do innych i akceptacji siebie samego, takimi, jacy jesteśmy. Oczywistym jest również, że zajęcia z udziałem psa lub na temat psa uczą szacunku i innych właściwych postaw w stosunku do zwierząt i ludzi. Wpajają zasady bezpiecznego postępowania z psami oraz
wpływają korzystnie na kształcenie emocjonalne.

Wizyta psa w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie przedszkolaków. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był bardzo miłym i wesołym wydarzeniem .

Drodzy Rodzice  .

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z zajęć w naszej przedszkolnej galerii.