„Blisko telefonu, daleko od dziecka” kampania do rodziców dzieci do 6 r.ż.

Szanowni Rodzice.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania „Blisko telefonu – daleko od dziecka” skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych umieszczonych na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl

W dniu 23.02. 2024 r., o godzi. 17.00 odbywać się będzie webinar poświęcony temu zagadnieniu, poprowadzony przez psycholożkę i psychoterapeutkę: Magdalenę Winiarską-Smoczyńską, aby wziąć w nim udział należy się zarejestrować: https://polskiecentrumprogramusaferinter.clickmeeting.com/webinar-dbi-magdalena-winiarska-smoczynska-fdds-blisko-telefonu-daleko-od-dziecka/register

Dzięki kampanii i webinarowi rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:
dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój, dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku, jak ograniczać ten czas przy dziecku, jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

Link do komunikatów profilach społecznościowych Fundacji z możliwością udostepnienia: https://www.facebook.com/DajemyDzieciomSile/posts/pfbid0rb95QBvWrZZYb6CekjnC9UHoUeJqsZDa2une2MxR6brdoVqm3ZfMNy3TTcfanCERl