Co wiemy o zawodach?

Drodzy Rodzice , kochane przedszkolaki !

Okres przedszkolny dziecka, to czas wzmożonego zaciekawienia otaczającą rzeczywistością.
Kim będziesz, gdy dorośniesz? Kim chciałbyś być? Odpowiedziom na te i podobne pytania zadawane dzieciom nie przypisujemy rangi decyzji ostatecznych. Pierwszym życzeniom zawodowym wyrażanym przez dzieci towarzyszą emocje, zaciekawienia, zauroczenia, fascynacje.
Wiedzę o zawodach dzieci wyrażają także poprzez aktywność na zajęciach i bogatą twórczość artystyczną. Preorientacja zawodowa w wieku przedszkolnym jest okresem przed decyzyjnym w procesie wyboru zawodu, zawiera w sobie jedynie czynności przygotowawcze, które nie są związane z decyzją o wyborze zawodu.

Zapoznawałyśmy dzieci z tematyką świata organizując zabawy i gry oraz zajęcia zarówno indywidualne jak i zespołowe. Było ciekawie i wesoło !

Drogie przedszkolaki pora sprawdzić swoją wiedzę – Zapraszamy na QUIZ !

https://prezi.com/kqhphvqimpkx/quiz-o-zawodach/