Kalendarz

paź
19
śr.
Wyjście Tygrysków do KATO URBAN CORNER w Katowicach.
paź 19 całodniowy
Wyjście Tygrysków do KATO URBAN CORNER w Katowicach.

W KATO URBAN CORNER odbędą się warsztaty o Celach Zrównoważonego Rozwoju . Jest to nie tylko wystawa, ale również miejsce spotkań i realizacji różnorodnych działań edukacyjnych. Podczas zwiedzania animatorzy przeprowadzą dzieci przez interaktywną wystawę przekazując podstawową wiedzę o 17. Celach Zrównoważonego Rozwoju i pomogą odkryć, jak realizować je w swoimi otoczeniu.

lut
15
śr.
” Calineczka ” – wyjście Delfinków i Tygrysków do Teatru Ateneum.
lut 15 całodniowy
" Calineczka " - wyjście Delfinków i Tygrysków do Teatru Ateneum.

” Calineczka „ to sztuka Marty Guśniowskiej na motywach jednej z najbardziej lubianych baśni Andersena , która nie odbiega fabularnie od oryginału, zachowując znane wszystkim wątki. Porwana przez Ropuchę szukającą żony dla syna, potem przez zakochanego Chrabąszcza, Calineczka znajduje schronienie w norce Myszy, która z kolei chce ją wydać za mąż za Kreta.

Maleńka bohaterka przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka w większości negatywne, egoistyczne i narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej inicjacyjnej symbolicznej wędrówce. Przygody Calineczki są bowiem opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności.

Jak mówi reżyser Katarzyna Kawalec „(…) to przedstawienie jest o nauce słuchania swych marzeń, ale także o nie słuchaniu swego wewnętrznego głosu i tym, co z obu tych postaw wynika”.

Pogodny spektakl w nieco surrealistycznym klimacie, z atrakcyjną fabułą i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi, adresowany jest do młodszych widzów (spektakl bez ograniczeń wiekowych).

UWAGA.

Śniadanie w tym dniu jest o 8.15

mar
23
czw.
Wyjście Tygrysków do Szkoły Podstawowej Nr 16
mar 23 całodniowy