” Szkoła pamięta ” – bierzemy udział w Akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki .

Nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia.

W związku z tym 31.10.2023r. ( wtorek ) Delfinki i Tygryski brały udział w zajęciu edukacyjnym mających na celu przybliżenie historii naszej „małej ojczyzny”, którą jest miasto Katowice.

Akcja odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem  jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.