Kalendarz

Mar
22
czw
Wyjazd Delfinków i Tygrysków do Cinema City na zajęcie edukacyjne i film @ Cinema City Punkt 44
Mar 22@08:30 – 11:30
Wyjazd Delfinków i Tygrysków do Cinema City na zajęcie edukacyjne i film @ Cinema City Punkt 44  | Katowice | śląskie | Polska

TEMAT zajęcia edukacyjnego: Niesamowita podróż kropelki wody.
Woda na kuli ziemskiej jest w ciągłym obiegu. Tę niesamowitą podróż zaczniemy pośrodku wielkiego Oceanu. Maleńka kropelka wody będzie pokonywała kolejne sfery ziemi. Zajrzy wysoko do obłoków na błękitnym niebie, zamieni się w śnieżynkę, a na koniec w bystro płynącej rzece z powrotem trafi do morza lub oceanu. Jakie inne przygody spotkają naszą bohaterkę – kropelkę wody?

O FILMIE : Gnomeo i Julia. Na tropie zaginionych krasnali

Słynni Gnomeo i Julia z popularnej animacji powracają w zupełnie nowym filmie! Kiedy Gnoemo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale na masową skalę. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc… Sherlock Gnom. Sherlock przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem – Watsonem. Śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca, poznają nowe ornamenty, wspólnie z którymi będą odkrywać nieznane zakamarki miasta.

ŚNIADANIE W TYM DNIU O GODZ. 8.00

Kwi
18
śr
Wyjście Delfinków na ” Poranek z bajką ” do MDK Bogucice – Zawodzie @ Miejski Dom Kultury "Bogucice - Zawodzie"
Kwi 18 całodniowy
Kwi
24
wt
Wyjazd Delfinków i Tygrysków do Cinema City na zajęcie edukacyjne i film @ Cinema City Punkt 44
Kwi 24 całodniowy
Wyjazd Delfinków i Tygrysków do Cinema City na zajęcie edukacyjne i film @ Cinema City Punkt 44 | Katowice | śląskie | Polska

 

TEMAT zajęcia edukacyjnego : Efekt motyla – czyli jak małe zmiany w przyrodzie wpływają na wielkie ekosystemy.
Jest to jedna z teorii odnosząca się do licznych zjawisk na kuli ziemskiej. Maleńka, błaha i z pozoru nic nieznacząca zmiana może uruchomić lawinę poważnych skutków. W dobie dzisiejszych zmian klimatu, zmian w ekosystemach, warto zgłębić ten temat, poszukać związków pomiędzy różnorodnymi czasem bardzo rozbieżnymi zagadnieniami przyrodniczymi. Czy trzepot skrzydeł motyla w Afryce może wywołać silny wiatr w Europie?

Film PIOTRUŚ KRÓLIK

Fantastyczne przygody jedynego takiego na świecie – złośliwego Piotrusia Królika! Film w reżyserii Willa Glucka na podstawie scenariusza Willa Glucka i Roba Liebera. Całość oparta na postaciach stworzonych w kultowej serii przez znakomitą Beatrix Potter. Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie.