” Szkoła pamięta ” – zajęcie edukacyjne dla Tygrysków w ramach udziału w akcji MEN

30 październik 2020 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-10-30T00:00:00+01:00
2020-10-31T00:00:00+01:00
" Szkoła pamięta " - zajęcie edukacyjne dla Tygrysków w ramach udziału w akcji MEN

” Szkoła pamięta „ to  zajęcie w ramach udziału naszego Przedszkola w kolejnej edycji akcji MEN.

W trakcie zajęć zachęcamy dzieci do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Chcemy także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

• 2 listopada 2020