Kalendarz

wrz
16
czw.
” Miło Cię widzieć ” – zajęcie edukacyjne w Tygryskach w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”
wrz 16 całodniowy
” Miło Cię widzieć ” – zajęcie edukacyjne w Tygryskach w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

16.09. 2021r. Tygryski rozpoczną cykl zajęć edukacyjnych w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”
W programie „Uczymy Dzieci Programować” nauka kodowania traktowana jest jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego. Z programem „Uczymy dzieci programować” nauka podstaw programowania będzie dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą .

Zapraszamy starszaki do zabawy !

wrz
17
pt.
” Zagadkowe zawody ” – zajęcie dla wszystkich przedszkolaków w ramach realizowania Innowacji Pedagogicznej .
wrz 17 całodniowy
” Zagadkowe zawody ” – zajęcie dla wszystkich przedszkolaków w ramach realizowania Innowacji Pedagogicznej .

Uwaga.

w dniu 17.09.2021r. wszystkie przedszkolaki w swoich grupach wezmą udział w zabawach edukacyjnych dotyczących zawodów.

Jest to pierwsze zajęcie z cyklu zajęć realizowanych w bieżącym roku szkolnym 2021/2022 w ramach Innowacji Pedagogicznej  pt. „ Kim chcę zostać”– zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i środowiskiem pracy, kształtowanie pozytywnej i proaktywnej postawy dzieci wobec pracy, a także pobudzanie i rozwijanie zainteresowań , która powstała w odpowiedzi na konkretne potrzeby edukacyjne przedszkolaków.

Ma ona na celu zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań oraz stymulowanie przed zawodowych marzeń wychowanków.

Założenie Innowacji  koncentruje się na potrzebie zapoznania swoich wychowanków z zawodami, które są mniej znane i popularne, aby rozszerzyć wachlarz ich zainteresowań i wyborów. W trakcie realizacji programu będą poznawać zawód: architekta, astronauty, dyrygenta, florysty, zielarza, dziennikarza sportowego, a także podróżnika. 

wrz
22
śr.
” Przedszkolak bezpieczny na drodze ” – zajęcie edukacyjne dla wszystkich przedszkolaków.
wrz 22 całodniowy
” Przedszkolak bezpieczny na drodze ” – zajęcie edukacyjne dla wszystkich przedszkolaków.

22.09.2021r. ( środa ) zapraszamy wszystkie przedszkolaki

do udziału w  zabawie

„ Bezpieczna droga do przedszkola „

Podczas wspólnej zabawy w grupie przedszkolaki będą pogłębiały wiadomości z zakresu znajomości ruchu drogowego , znajomości  numerów alarmowych , tego, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia.

Zdobyte informacje zastosują w zabawie , podczas rozwiązywania zagadek oraz wykonywania zadań.

wrz
29
śr.
” Kaj mieszkom ” – zajęcie edukacyjne w Tygryskach w ramach programu autorskiego ” Wandrujymy a Karlikiem i Karolinkom „.
wrz 29 całodniowy
" Kaj mieszkom " - zajęcie edukacyjne w Tygryskach w ramach programu autorskiego " Wandrujymy a Karlikiem i Karolinkom ".

” Kaj mieszkom „ – to pierwsze z cyklu zajęć edukacyjnych w Tygryskach w ramach programu autorskiego ” Wandrujymy a Karlikiem i Karolinkom ” , z zakresu edukacji regionalnej. Program uwzględnia stopniowe, planowe poszerzenie i pogłębienie wiedzy dziecka o sobie i o swojej rodzinie , o regionie zamieszkania. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie w Tygryskach. Informacje dotyczące  treści poznawanych przez dzieci znajdą Państwo w zakładce Grupy Tygryski.

paź
6
śr.
Dzień Jabłka
paź 6 całodniowy

UWAGA !

Dnia 6 października 2021 /środa/
Zapraszamy przedszkolaków wszystkich grup na zajęcie
pt.: DZIEŃ JABŁKA

Prosimy o ubranie dzieci w kolorach jabłek (na czerwono, zielono lub żółto) oraz przygotowanie emblematów jabłek lub opasek na głowę z wizerunkiem jabłka.

Dziękujemy.

paź
11
pon.
” ŚWIĘTO DRZEWA ” – zajęcie w ramach uczestnictwa przedszkola w programie Klubu Gaja
paź 11 całodniowy
" ŚWIĘTO DRZEWA " - zajęcie w ramach uczestnictwa przedszkola w programie Klubu Gaja

W dniu 11 października 2021r. /poniedziałek/
zapraszamy przedszkolaków na zajęcie

pt : „ ŚWIĘTO DRZEWA ”

w ramach brania udziału w programie „Klubu Gaja”.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, a by sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ.

Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu.

Prosimy w tym dniu o ubranie dzieci na kolor brązowy i zielony .

Dziękujemy.

paź
13
śr.
” Z kulturą mi do twarzy ” – zajęcia edukacyjne we wszystkich grupach.
paź 13 całodniowy

UWAGA !

Dnia 13.10.2021r ( środa )
w poszczególnych grupach wiekowych

odbędzie się zajecie edukacyjne pt. „ Z kulturą mi do twarzy ”.

Dzieci poznają stosowanie zwrotów grzecznościowych w codziennym życiu oraz wartości przyjaźni, koleżeństwa, poszanowania i prawdomówności.

paź
15
pt.
Badacz przyrody – zajęcia edukacyjne w Delfinkach i Tygryskach
paź 15 całodniowy
Badacz przyrody - zajęcia edukacyjne w Delfinkach i Tygryskach

ZAPRASZAMY

DZIECI Z GRUPY DELFINKI i TYGRYSKI

NA ZAJĘCIA EDUKACYJNE ” Badacz przyrody „ ,

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W  NASZYM PRZEDSZKOLU
w dniu 15 października 2021 roku
KOSZT – 3 zł.
Każda grupa w swojej Sali zajęć.

Światowy Dzień Mycia Rąk
paź 15 całodniowy

Dnia 15.10.2021r. ( piątek )
obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk,
dlatego zapraszamy wszystkie przedszkolaki na zajecie edukacyjne ( w swoich grupach )
pt. „Przygody Zenona i Janusza”
Zajecie to jest realizowane w ramach kolejnej edycji wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

W tym dniu pod hasłem ” Patrol w trosce o wodę „ Delfinki i Tygryski będą pełnić dyżury  w łazience wdrażając się w oszczędne gospodarowanie wodą podczas mycia rąk. 

paź
20
śr.
” Co dzisioj uwarzymy ” – zajęcie edukacyjne w Tygryskach w ramach programu autorskiego ” Wandrujymy a Karlikiem i Karolinkom „.
paź 20 całodniowy
" Co dzisioj uwarzymy " - zajęcie edukacyjne w Tygryskach w ramach programu autorskiego " Wandrujymy a Karlikiem i Karolinkom ".

Co dzisioj uwarzymy „ – to następne z cyklu zajęć edukacyjnych w Tygryskach w ramach programu autorskiego ” Wandrujymy a Karlikiem i Karolinkom ” , z zakresu edukacji regionalnej. Program uwzględnia stopniowe, planowe poszerzenie i pogłębienie wiedzy dziecka o sobie i o swojej rodzinie , o regionie zamieszkania. 

Tygryski nauczą się rozpoznawać przybory kuchenne w gwarze śląskiej; rozpoznawać niektóre potrawy regionalne na ilustracjach; dzielić się spostrzeżeniami z domu rodzinnego nt śląskich potraw; Przygotują i będą degustować zupę „wodzionka”.

„ WIEM JAK DBAĆ O CZYSTE POWIETRZE ” -zajęcia edukacyjne we wszystkich grupach.
paź 20 całodniowy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA
NA ZAJĘCIA EDUKACYJNE W DNIU 20.10.2021

pt. „ WIEM JAK DBAĆ O CZYSTE POWIETRZE ”

W TYM DNIU DZIECI BĘDĄ BRAŁY UDZIAŁ W ZABAWACH
I ZAJĘCIACH PROMUJĄCYCH DBANIE O NASZE ŚRODOWISKO
W SZCZEGÓLNOŚCI -O CZYSTE POWIETRZE.

paź
28
czw.
” Wycieczka w kosmos – poznajemy zawód kosmonauty ” – zajęcie edukacyjne w ramach Innowacji Pedagogicznej.
paź 28 całodniowy
” Wycieczka w kosmos – poznajemy zawód kosmonauty ” – zajęcie edukacyjne w ramach Innowacji Pedagogicznej.

W dniu 28.10.2021r. wszystkie przedszkolaki w swoich grupach wezmą udział w zajęciu edukacyjnym ” Wycieczka w kosmos – poznajemy zawód kosmonauty „ .

Jest to kolejne  z cyklu zajęć realizowanych w bieżącym roku szkolnym 2021/2022 w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. „ Kim chcę zostać”– zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i środowiskiem pracy, kształtowanie pozytywnej i proaktywnej postawy dzieci wobec pracy, a także pobudzanie i rozwijanie zainteresowań , która powstała w odpowiedzi na konkretne potrzeby edukacyjne przedszkolaków. Ma ona na celu zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań oraz stymulowanie przed zawodowych marzeń wychowanków. Założenie Innowacji koncentruje się na potrzebie zapoznania swoich wychowanków z zawodami, które są mniej znane i popularne, aby rozszerzyć wachlarz ich zainteresowań i wyborów. W trakcie realizacji programu będą poznawać zawód: architekta, astronauty, dyrygenta, florysty, zielarza, dziennikarza sportowego, a także podróżnika.

 

Prosimy , aby w miarę możliwości , dzieci ubrane były w stroje z elementami tematycznie związanymi z kosmosem np.gwiazdy , rakiety itp.

lis
3
śr.
” Zajączek i przyjaciele ” – spotkanie Delfinków i Tygrysków ze Strażnikami miejskimi
lis 3 całodniowy
lis
4
czw.
Spotkanie przedszkolaków z ratownikiem medycznym
lis 4 całodniowy