Kalendarz

Paź
8
wt
Wyjazd Delfinków do Leśnej sali edukacyjnej Nadleśnictwa Katowice
Paź 8 całodniowy
Wyjazd Delfinków do Leśnej sali edukacyjnej Nadleśnictwa Katowice

Zapraszamy do odwiedzenia leśnej sali edukacyjnej i spotkania z leśnikiem – gospodarzem śląskich lasów i miłośnikiem przyrody.W piwnicach wyremontowanego budynku administracyjnego Nadleśnictwa Katowice stworzona została  Leśna Sala Edukacyjna.  Całe przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.W Sali prezentowanych jest wiele ciekawych tematów dotyczących przyrody i leśnictwa naszego regionu, m.in.: specyfiki prowadzenia gospodarki leśnej, bogactwa zasobów przyrodniczych, ekspozycja dotykowa skór różnych zwierząt, a także „historyczny gabinet Leśniczego”.W Sali zainstalowano nowoczesny system multimedialny pozwalający odwiedzającym samodzielnie odtworzyć setki zgromadzonych dźwięków i opisów przyrody, głosy zwierząt, a także muzykę myśliwską.

Zapraszamy wszystkich miłośników lasu i przyrody.

Paź
11
pt
Wyjazd Tygrysków do Pałacu Młodzieży na zajęcie edukacyjne ” Zabawy z chemią „
Paź 11 całodniowy
Lis
18
pon
Wyjazd Tygrysków do Małej Strażnicy ( Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach)
Lis 18 całodniowy
Wyjazd Tygrysków do Małej Strażnicy ( Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach)

„ Mała Strażnica ” jest jedną z nielicznych takich placówek w Polsce.
Pomieszczenie ma charakter edukacyjno – prewencyjny i zostało przygotowane przez strażaków z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
Dzieci zapoznają się ze sprzętem strażackim, mogą korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych stanowisk, urządzeń oraz filmów edukacyjnych, które mają umożliwić im zapoznanie się z pracą strażaka, sprzętem jakim posługuje się na co dzień itp.
Strażacy pokażą dzieciom oraz wyjaśnią , jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia, np. pożaru, kolizji drogowej, jak udzielać pierwszej pomocy medycznej oraz w innych trudnych sytuacjach, z jakimi możemy spotkać się na co dzień. Na specjalnie przygotowanym stanowisku najmłodsi będą mogli zobaczyć co, jak i dlaczego się pali i jak gasić pożar, a także jak należy postępować w przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia oraz jak alarmować straż pożarną oraz inne służby ratunkowe.
W sali edukacyjnej dzieci będą także mogły poznać zasady działania różnych instalacji przeciwpożarowych, m.in. hydrantów, instalacji sygnalizacji pożaru, oświetlenia ewakuacyjnego, czy też gaśnic.

Lis
22
pt
Wyjazd Delfinków do Pałacu Młodzieży na zajęcie edukacyjne ” Badacz przyrody „
Lis 22 całodniowy
Lis
26
wt
Wyjazd Delfinków i Tygrysków do Cinema City na zajęcie edukacyjne i film
Lis 26 całodniowy
Wyjazd Delfinków i Tygrysków do Cinema City na zajęcie edukacyjne i film

Temat zajęcia edukacyjnego: Opowiem Ci bajkę…, czyli o najpiękniejszych bajkach świata.

Bajki mają w sobie coś magicznego, coś co sprawia, że z chęcią przenosimy się w świat, gdzie wyobraźnia nie zna granic, a My na długo utożsamiamy się z jej bohaterami. Na spotkaniu opowiemy o najpiękniejszych bajkach, o historiach znanych i mniej znanych współczesnym młodym czytelnikom. Przybliżymy również sylwetki twórców bajek i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie umiejętności trzeba mieć, aby zostać bajkopisarzem.

Film :  KRAINA LODU 2

„Mam tę moc, mam tę moc” – śpiewała całkiem niedawno cała Polska. Bo kto nie pokochał znakomitej Krainy Lodu i kogo inne uwiodła fenomenalna ścieżka dźwiękowa tej jednej z najbardziej kultowych animacji wszechczasów. Nic dziwnego, że w 2019 roku wszyscy z niecierpliwością wyczekują drugiej części oscarowej produkcji Walt Disney Animation Studios. Już wkrótce Anna, Elsa, Kristoff i Olaf przeżyją w Arendelle moc nowych, wspaniałych przygód. Ten rok będzie należał do nich i do Krainy lodu 2!

UWAGA !!!

Śniadanie dla Delfinków i Tygrysków w tym dniu o godzinie 8.00

Gru
4
śr
” Dzień górnika na Nikiszu ” – wyjazd Tygrysków do muzeum Historii Katowic
Gru 4 całodniowy
Gru
10
wt
” Coraz bliżej Święta ” – wyjazd Tygrysków do Muzeum Historii Katowic na Nikiszowcu
Gru 10 całodniowy
Lut
12
śr
Wyjazd Delfinków i Tygrysków do teatru Ateneum na przedstawienie ” Królowa Śniegu „
Lut 12 całodniowy
Wyjazd Delfinków i Tygrysków do teatru Ateneum na przedstawienie " Królowa Śniegu "

Królowa Śniegu Hansa Christiana Andersena to klasyka baśni literackiej. Historia dwojga bohaterów – Gerdy i Kaja – wciąż inspiruje kolejne pokolenia twórców.Odłamek diabelskiego lustra, jaki utkwił w oku chłopca sprawia, że Kaj zmienia się nie do poznania; staje się złośliwym, wyrachowanym egoistą, złym i zamkniętym w sobie, aż w końcu znika bez słowa i śladu.  Odnaleźć go i pomóc może mu tylko Gerda, która wyrusza w niebezpieczną drogę do symbolicznej Królowej Śniegu.

UWAGA!

Śniadanie w tym dniu o godzinie 8.15

 

Mar
20
pt
Wyjazd Delfinków do Pałacu Młodzieży na zajęcia edukacyjne ” Badacz przyrody „
Mar 20 całodniowy
Wyjazd Delfinków do Pałacu Młodzieży na zajęcia edukacyjne " Badacz przyrody "

Zajęcia w ramach projektu ” Dziecko badaczem przyrody ”  to pokazy eksperymentów z aktywnym udziałem dzieci. W programie zajęć znajdują się spektakularne eksperymenty chemiczne i fizyczne jak również proste doświadczenia do powtórzenia w domu. Uczestnicy samodzielnie wykonują eksperymenty naukowe na podstawie otrzymanej instrukcji. Tematyka zajęć nawiązuje do zjawisk przyrodniczych znanych dzieciom z życia codziennego. 

Mar
25
śr
Wyjazd Tygrysków do Teatru Śląskiego
Mar 25 całodniowy