” Święto Pluszowego Misia ” – zabawa dla wszystkich przedszkolaków

2020-11-25T00:00:00+01:00
2020-11-26T00:00:00+01:00
" Święto Pluszowego Misia " - zabawa dla wszystkich przedszkolaków

W dniu 25.11.2020 (środa) zapraszamy wszystkie przedszkolaki na obchody ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA.

Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pluszowe misie już ponad sto lat towarzyszą dzieciom na całym świecie i do dziś pozostają jedną z najpopularniejszych zabawek.

Dzieci będą miały okazję poznać historię powstania pluszowej maskotki ,zobaczyć  prezentację o sławnych misiach w Polsce i na świecie. Ponadto panie czytać będą fragmenty z popularnych i mniej znanych książek o misiach m.in. o najsławniejszym misiu na świecie – Kubusiu Puchatku oraz w Polsce znanym z dobranocek – Misiu Uszatku.
Obchody tego nietypowego święta to pretekst do propagowania czytelnictwa , sprzyjają także integracji przedszkolaków.

W tym dniu w każdej z grup odbędą się zabawy i konkursy związane z Bohaterem dnia.

• 2 listopada 2020